IP-камери, що працюють на сонячних панелях, не потребують підключення до електромережі, що робить їх встановлення більш зручним. Однак багато користувачів ще не ознайомлені з цими технологіями. У цьому тексті обговорюються ключові моменти, які слід враховувати перед вибором IP-камер на сонячних панелях.
Як вони працюють
Як видно з назви, IP-камери на сонячних панелях отримують живлення від сонця, а не від електричної мережі, як-от від PoE-комутатора. Ці камери використовують високоякісні сонячні панелі для захоплення сонячних променів і перетворення їх у постійний струм (DC). Потім інвертор перетворює постійний струм на змінний (AC), який можна використовувати для живлення IP-камер на сонячних панелях і акумуляторів для подальшого використання. Споживання електроенергії звичайної IP-камери на сонячних панелях становить 2 мВт у режимі очікування та 3-5 Вт у робочому режимі. Якщо сонячне світло достатнє, а сонячна панель правильно орієнтована, вона повністю забезпечує енергією камери для роботи.
Чи працюють вони вночі?
Логічне питання: чи можуть камери на сонячних панелях працювати вночі, коли немає сонця? Відповідь – так. Ці камери зазвичай оснащені акумуляторами, що перезаряджаються, які забезпечують живлення вночі. Коли сонячне світло недоступне, бездротові камери на сонячних панелях отримують живлення від акумуляторів, які зберігають надлишкову електричну енергію, згенеровану сонячною панеллю. Бездротові камери на сонячних панелях можуть бути оснащені світлодіодами, що забезпечують якісне нічне бачення в кольорі, що є значним кроком уперед порівняно з іншими камерами відеоспостереження.
Також камери на сонячних панелях можуть працювати в умовах негоди, хоча їхня продуктивність може знизитися. Сонячні камери можуть генерувати електрику навіть у дощові або хмарні дні, оскільки видиме світло також може проходити крізь дощ і хмари. Однак, безумовно, ефективність сонячних камер спостереження знижується в такі дні, тому максимальне пряме сонячне світло сприяє досягненню найкращої продуктивності. Оскільки зовнішні камери на сонячних панелях мають водонепроникний дизайн, про них не варто турбуватися під час дощу.
Як передаються дані
IP-камери на сонячних панелях повністю бездротові, можуть використовувати Wi-Fi або 4G для передачі відеоданих. Для останнього користувач може вставити SIM-карту 4G у камеру для передачі даних. Наприклад, 4Mp IP-відеокамера від TVT з підтримкою 4G використовує для живлення сонячну панель потужністю 60 Вт і високоякісну акумуляторну батарею LiFePo4 12.8В/23А. Оскільки система використовує сонячну енергію і має слот для SIM-карти для підключення до мережі 4G, немає потреби у фіксованих джерелах живлення чи мережевих кабелях на місці, що дозволяє операторам дистанційно контролювати, переглядати і зберігати кадри 24 години на добу, 365 днів на рік.
Як вибрати IP-камеру на сонячних панелях
Незважаючи на всі переваги, які пропонують IP-камери на сонячних панелях, їх вибір повинен бути ретельним та обдуманим. При виборі камери слід враховувати кілька ключових аспектів:
- Якість зображення: переконайтеся, що камера забезпечує чітке та якісне відео, навіть за умов недостатнього освітлення.
- Тривалість роботи акумулятора: оберіть камеру з акумулятором, який забезпечує тривалу роботу.
- Потужність сонячної панелі: вибирайте камеру з потужною сонячною панеллю, яка здатна генерувати достатньо енергії навіть у хмарні або дощові дні.
- Захист від температурних коливань: камера повинна мати захист від високих та низьких температур, що забезпечить її стабільну роботу в різних кліматичних умовах.
- Захист від перенапруги та розрядження: наявність цих функцій захистить обладнання від можливих пошкоджень та продовжить термін його експлуатації.
- Простота встановлення: камера повинна бути легкою у встановленні та налаштуванні, щоб забезпечити швидке введення в експлуатацію.
- Міцність і довговічність: вибирайте камеру, яка здатна витримувати найсуворіші погодні умови, включаючи дощ, вітер та пил.
- Доступність за ціною: камера повинна бути доступною за ціною, щоб відповідати бюджету та потребам різних типів об’єктів, віддалених місць та операцій.
Дотримуючись цих рекомендацій, можна підібрати IP-камеру на сонячних панелях, яка буде відповідати вашим потребам та забезпечить надійний моніторинг.
Як налаштувати для оптимальної продуктивності
Хоча встановлення IP-камер з сонячними панелями може бути простішим, ніж звичайних IP-камер, є певні поради, яких варто дотримуватися для оптимізації продуктивності камери:
- Залишайте достатньо місця для сонячної панелі.
- Налаштуйте кут нахилу панелі так, щоб отримувати якомога більше прямих сонячних променів.
- Обирайте місце, яке отримує багато сонячного світла; уникайте позицій у тіні дерев, будівель або інших перешкод.
- Монтуйте сонячну панель, орієнтуючи її на південь (у північній півкулі) або на північ (у південній півкулі) і нахиляйте під відповідним кутом залежно від вашої широти.
- Регулярно протирайте поверхню сонячної панелі вологою серветкою або тканиною, щоб вона отримувала достатньо сонячного світла.
Висновок
IP-камери на сонячних панелях пропонують значні переваги, зокрема незалежність від джерел електроенергії, що робить їх незамінними у віддалених місцях або на тимчасових локаціях. Однак, їх вибір та встановлення потребують ретельного підходу, врахування ключових технічних характеристик і дотримання правил оптимального налаштування. Враховуючи ці фактори, можна досягти максимальної ефективності та надійності у різних сценаріях використання.
4G IP-відеокамера 4Mp TVT TD-9846SP1(BA/G4/WR2) f=2.8mm з сонячною батареєю, з мікрофоном, повнокольорова
4G IP-відеокамера 4Mp TVT TD-9846SP1(BA/G4/WR2) f=2.8mm з сонячною батареєю, з мікрофоном, повнокольорова
4Mp автономна IP-відеокамера з підтримкою 4G, з сонячною батареєю, повнокольорова, з підтримкою відеоаналітики; матриця 1/1.8″ CMOS; роздільна здатність 4Mp (2560*1440); LED-підсвічування до 20 м; відеокомпресія H.265+/H.265/H.264+/H.264; світлочутливість 0.000625 Люкс@F1.0, 0 Люкс з LED; фіксований об’єктив f=2.8 мм; підтримка Micro SIM, стандарти бездротового зв’язку LTE-TDD, LTE-FDD, WCDMA, GSM, 4G Cat4; мережа: RJ45 100M; ONVIF; RS485; PIR-датчик руху; 3 відеопотоки; живлення: сонячна панель потужністю 60 Вт та LiFePo4 акумуляторна батарея 12.8В/23Аг; вбудовані мікрофон і динамік; LED-сигналізація: червоне та синє світло; запис на microSD карту (до 256 Гб), вбудована eMMC пам’ять 64 Гб; ступінь захисту IP67; габаритні розміри: 690 / 615 / 625 мм; вага з акумуляторною батареєю 20.65 кг