Коли заходить мова про системи відеоспостереження, то в центрі уваги зазвичай перебувають камери. І це певною мірою виправдано, адже відеокамери систем спостереження – це високотехнологічний, часто цілком автономний гаджет, який уміє не лише показувати відеокартинку на моніторі, а й записувати її в відеоархів, часто навіть зберігати автономно на SD-карті. Однак всі спеціалісти погоджуються, що насправді «серцем» будь-якої сучасної системи відеоспостереження є насправді відеореєстратор. Він не тільки вміє те саме, що і камера – приймати та зберігати відеопотоки з камер, а ще й додатково:
- синхронізувати всі камери (а вони можуть бути і цифрові, і аналогові в одній системі);
- відсилати архів у хмарне сховище;
- структурувати сам архів, легко знаходити в ньому необхідний фрагмент відео;
- і головне – надавати користувачам можливість віддалено працювати як із відеоархівом, так і з самими камерами спостереження.
БАЗОВІ ФУНКЦІЇ
Розглянемо, як заявлені вище інтелектуальні функції відеореєстратора реалізовані в моделі TD-2716BE-HP від компанії TVT Digital:
Насамперед зазначимо, що цей відеореєстратор – 16-ти канальний гібридного типу. Це значить, що до нього можна одночасно підключати не тільки 16 гаджетів аналогових форматів АHD/HD-TVI/CVI, а додатково ще і 8 цифрових ІР-відеокамери. Запис відео можливий на 4 HDD розміром до 10 ТБ кожен. Можливе підключення додаткового зовнішнього диска через порт E-SATA.
Відповідно роздільна здатність відеореєстратора варіюється так же широко (в залежності від можливостей самих камер). Тобто відеореєстратор здатен ловити картинку в такій роздільній здатності – 8MP/5MP/4MP/3MP/1080P/960P/720P у форматі H.265. До речі, цей кодек H.265 надає ряд додаткових переваг. Він гарантує:
- високу швидкість передачі, запису та обробки потоків даних без жодної втрати якості картинки;
- навпаки, завдяки програмному забезпеченню відеореєстратора якість сирої картинки з відеокамери покращується завдяки приглушенню шумів та вирівнювання кольорів;
- завдяки сучасному стисненню даних зменшується навантаження на зовнішні носії інформації. Це значить, що вони прослужать довше, і витрат на них буде менше.
Реєстратор має 1 порт RJ45 1000Mbps для підключення до локальної мережі, підтримуючи TCP/IP протоколи: PPPoE, DHCP, DNS, DDNS, UPnP, NTP, SMTP, а також 16 тривожних входів та 4 виходи.
Для управління PTZ-камерами, що не підтримують взаємодію через простий коаксіальний кабель, або для керування камерами, що розташовані на значній віддалі від відеореєстратора, у реєстраторі є порт RS485.
Два порти USB 2.0 дозволяють підключити комп’ютерну мишу чи іншу необхідну для роботи периферію.
Відеореєстратор дозволяє працювати віддалено із базами даних з архіву. Для цього веб-інтерфейс додатку інтегровано із найпоширенішим програмним забезпеченням на планшетах та смартфонах – iOS та Android.
РОЗШИРЕНІ ФУНКЦІЇ
А ще відеореєстратор уміє:
- виконувати п’ять незалежних функцій одночасно: спостереження, запис, перегляд архіву, архівування та робота в мережі;
- подавати тривожні сигнали в разі запису камерою загрозливої ситуації;
- використовувати різні режими запису відео (див. налаштування): постійний запис/запис за таймером/за спрацюванням датчику руху/і зрештою, запис по тривозі;
- одночасно відтворювати усі 16 каналів на моніторах або інших периферійних пристроях;
- шукати заявлений фрагмент запису за часом події/за характеристиками самої події.