Кодек H.265S: чим він кращий за H.264 та H.265

Нова серія камер E3 від TVT Digital працює на оновленому кодеку H.265S. Що означає літера «S» в назві, і чим відрізняється технологія від своїх попередників H.264 та H.265 – розглянемо в нашому матеріалі. Отже…
… що таке Smart codec H.265S ?
Smart codec H.265S (а літера «S» означає саме Smart) почав використовуватись в камерах відеоспостереження TVT Digital з 2020 року. Його алгоритм базується на основі кодеку стиснення H.265/HEVC з тією ж роздільною здатністю, але потребує значно меншої пропускної здатності та місця для зберігання інформації.

Нагадаємо, що кодек H.265 прийшов на зміну алгоритму стиснення H.264 саме як рішення оптимізації ресурсів пропускної здатності мереж. І зараз, коли все більша кількість камер відеоспостереження здатна знімати у форматі 4K, кодек, який стискає відео краще і робить його розмір менше, стає все більш необхідним. Так у чому ж конкретно перевага Smart кодеку H.265S перед H.264 та H.265?

Як бачимо з інфографіки розмір 24-годинного файлу при стисненні кодеком H.265S скаладє менше 4Gb. При пропускній здатності мережі 20 Mb смарт-кодек H.265S дозволяє отримувати дані з біль ніж 20 камер без втрати якості зображення. При цьому місця для збереження даних потребується в 2 рази менше, чим при стисненні кодеком H.265 і в 4 рази менше чим при використанні алгоритму H.264.
H.265S: новий алгоритм стиснення.
Кодек H.265 має здатність розрізняти динамічні і статичні (S) об’єкти в кадрі, адже нерухома частина зображення потребує меншої ступені стиснення, ніж об’єкти що рухаються (D). H.265 робить знімок статичного середовища і використовує його як фоновий кадр, фокусуючись лише на рухомих об’єктах.
Якщо в зоні спостереження спостерігаються збої, H.265 фотографує рухому область і використовує її як еталон (білі прямокутники на фото). Якщо ж об’єкт продовжує рухатися, система додає лише дані рухомих об’єктів.

Smart кодек H.265S фіксує динамічну контрольну область більш детально (автівки на фото обведені червоним), зменшуючи таким чином об’єм додаваних даних. Крім того, алгоритм може автоматично розподіляти біти по рухомій області та знижуючи кількість бітів на статичних областях кадру. Завдяки цьому з’являється можливість передавати відео з більш високою роздільною здатністю при однаковій пропускній здатності мережі.
H.265S VS H.265 зниження бітрейту
Використання кодеку H.265S у порівнянні з H.265 дозволяє знизити бітрейт при збереженні високої якості зображення.

Як бачимо, пререваг Smart кодек H.265S дає немало, і протестувати їх ви можете вже зараз. Придбати камери TVT Digital E3 серії, в яких реалізовано алгоритм, можна на нашому сайті.