Розпізнавання автомобільних номерних знаків ANPR – ключовий елемент розумного міста

Розумне місто стало загальновідомим поняттям. Автоматичне розпізнавання номерних знаків (ANPR) і камери, що його підтримують, все більше стають його важливою частиною. У цій статті ми розповімо, як і чому це відбувається. 

Урбанізація стала глобальною тенденцією, оскільки люди мігрують до міст. За даними Організації Об’єднаних Націй, більше половини населення світу проживає в містах, а частка міського населення в усьому світі зростатиме з приблизно однієї третини в 1950 році до приблизно двох третин у 2050 році. Це неминуче призвело до різноманітних проблем, з якими стикаються міста, включаючи затори на дорогах, злочинність і забруднення. 

Оскільки міста мають справу з нестачею робочої сили і ресурсів, вони звертаються до рішень розумного міста, щоб зробити свої мегаполіси безпечнішими, чистішими і більш придатними для життя. Наприклад, IP-камери з розширеною аналітикою можуть виявляти підозрілих осіб або дії. Розумні датчики можуть визначати рівень води або забруднення і надсилати сповіщення, коли відбувається подія, яка може загрожувати життю громадян.

ANPR відіграє важливу роль

Однією з технологій, яка може допомогти містам стати розумнішими, є ANPR (також відома як автоматичне розпізнавання номерних знаків, ALPR або просто LPR). ANPR розпізнає номер автомобіля, який є унікальним ідентифікатором будь-якого транспортного засобу. Більш просунуті системи ANPR можуть навіть розпізнавати марку, модель і колір автомобіля. Таким чином, ANPR має цілий ряд застосувань для розумного міста, допомагаючи зробити міста більш конкурентоспроможними, ефективними та стійкими. Нижче ми розглянемо їх детальніше. 

Правоохоронні органи 

Правоохоронні органи можуть допомогти зробити міста і вулиці безпечнішими за допомогою ANPR, який може ідентифікувати транспортні засоби з чорних списків, викрадені або підозрілі. В багатьох країнах поліція використовує ANPR-камери, встановлені на даху або всередині поліцейських автомобілів, для спостереження за транспортними засобами, щоб запобігти злочинам або для проведення слідчих дій. На відміну від систем камер, встановлених у фіксованих точках, які з часом стають відомими для всіх громадян, постійно рухомі мобільні камери можуть фіксувати порушення несподівано, спонукаючи водіїв діяти так, ніби вони перебувають під постійним наглядом. Як результат, у містах, де було впроваджено таку технологію, спостерігається значне зниження рівня злочинності. 

Заохочення 

Зазвичай порушникам правил дорожнього руху доводиться стикатися з покараннями та штрафами, але є кілька ініціатив, які мотивують водіїв за допомогою винагород. Наприклад, було впроваджено проект, в якому власник транспортного засобу отримував винагороду у вигляді повернення податку, якщо він уникав певних районів міста у години пік, обираючи в той час відповідні альтернативні маршрути. І в цих випадках муніципалітети вирішували проблему за допомогою технології автоматичного зчитування номерних знаків.

Навколишнє середовище 

Забруднення – це складна проблема, з якою стикається кожен мегаполіс, і ANPR також може відігравати певну роль у цьому відношенні. Зокрема, зараз у містах по всьому світу існують так звані зони з низьким рівнем викидів, і ANPR може слугувати ідеальним рішенням для в’їзду/виїзду з них. Міста створюють пункти в’їзду та виїзду на кордонах цих зон. Доступ або обмежується номером і типом номерного знаку (наприклад, тільки електромобілі можуть в’їжджати), або може бути обмежений у часі – наприклад, ви повинні виїхати через дві години після перетину пункту пропуску. 

Паркування 

Нарешті, ANPR значно спрощує роботу паркувальних служб та контроль за дотриманням правил паркування для міських комунальних служб та водіїв. Це відбувається завдяки тому, що технологія розпізнавання номерних знаків дозволяє автоматично стягувати плату з водіїв за фактичний час паркування. Розглянемо таку ситуацію. Муніципалітет знає, що в першій зоні є 350 паркувальних місць, а в другій – 500. У такому випадку він може використовувати технологію ANPR, щоб побачити кількість автомобілів, які паркуються в кожній зоні, і за допомогою мобільного застосунку інформувати водіїв про кількість вільних паркувальних місць. Завдяки постійно оновлюваним інформаційним системам кожен може знайти місце для паркування за набагато менший час, а міська адміністрація може заощадити мільйони годин щодня. 

ANPR-камери проти традиційних IP-камер 

Все частіше з’являються спеціалізовані ANPR-камери із вбудованими алгоритмами ANPR. Важливо зазначити, що в розгортанні розумного міста камери ANPR і традиційні IP-камери служать різним цілям. 

ANPR-камера розроблена спеціально для фотографування транспортних засобів, що проїжджають повз, розпізнавання їхніх унікальних ідентифікаторів – номерних знаків, створення і збереження фотознімків. У випадку з IP-камерами набагато важливіше одночасно бачити якомога більшу область і тримати зони під наглядом. Потім камера записує події, що відбулися, які можна зберігати протягом певного періоду часу. 

Технічно ці дві цілі можуть бути досягнуті двома різними способами. Один зазвичай фіксує і зберігає зображення, інший – відеозапис. У випадку з ANPR достатньо, щоб на зображенні було видно транспортний засіб та його найближче оточення, тоді як у випадку з IP-камерою головна мета – побачити якомога більшу територію. 

Втім, у містах, де вже встановлені системи IP-камер, вони все ще можуть використовувати ANPR за допомогою спеціальних терміналів розпізнавання автономерів, що підключаються до камер. Якщо десь вже встановлена система IP-камер, а кут огляду і роздільна здатність камер дозволяють це зробити, можна під’єднати цей додатковий пристрій, який дозволяє використовувати IP-камеру як повноцінну камеру для розпізнавання номерних знаків.

В асортименті відеокамер TVT є камери з розпізнаванням автомобільних номерних знаків. Також за допомогою обладнання бренду можну організувати зручну та вигідну систему паркування.