Що таке функція одночасного запису двох потоків?

Один із парадоксів розвитку технологій в системах відеонагляду є в тому, що чим вище розширення в ІР-відеокамерах, тим важче вести спостереження в режимі реального часу. А якщо виявиться необхідність в перегляді архіву, записаного камерою протягом місяця, то нервів у співробітників може піти більше, ніж буде досягнуто результатів. Бо відео буде пригальмовувати, перестрибування з одного часового проміжку на інший буде супроводжуватися затримками. І щоб уникнути цих клопотів в деяких відеокамерах, та в супровідному обладнанні, використовується технологія що називається «Dual stream», або по нашому – «Подвійний потік». Ось про нього й поговоримо.

Які проблеми усуває DUAL STREAM?

Якщо система нагляду великого підприємства чи офісу розпоряджається десятком, чи навіть кількома десятками відеокамер, то рано чи пізно буде досягнуто граничного показника передачі даних за одиницю часу. І тоді перевантаженість мережі призведе до таких неприємних явищ, як:

  • порушення коректної роботи всієї системи відеонагляду і серверів зокрема;
  • затримки з відображенням відео – тобто кадр на моніторі з’являється пізніше ніж зафіксована подія сталася в реалі. І така затримка може призвести до того, що крадій у магазині, приміром, може спокійно піти, перш ніж служба охорони кинеться його ловити.

Як працює DUAL STREAM?

ІР-відеокамера із функцією запису двох потоків з одного каналу одночасно (Mix/l/Dwel) власне і записує дві доріжки відеосигналу у двох різних діапазонах. Як правило це H.264/Mjpeg. На рівні відеореєстратора ці потоки розділяються, і далі з ними працюється поокремо. Потік із повноцінним мега-піксельним розширенням (найвища якість відео, на яке здатна відеокамера) записується в архів. А другий потік «стискається» до мінімального робочого розміру, і вже таке «полегшене» відео транслюється на монітори охоронців (в режимі реального часу без затримок і зависань), чи передається по інтернету на смартфон керівника та за іншими адресами (наприклад за протоколом 3GPP). В компанії TVT Digital технологія подвійного потоку активно використовується на TSS-Терміналах розпізнавання обличь TDE2128-TM/TP, адже в разі появи порушника перед терміналом потрібно реагувати миттєво.

Переваги застосування протоколу DUAL STREAM

Таким чином досягається суттєвих переваг:

  • суттєво зменшується навантаження на мережу при передачі даних;
  • суттєво зменшується розмір самого вихідного трафіку – а значить можна виводити на монітори на порядок більше відеокамер, адже потоки кожної з камер не забиратимуть більшу частину трафіку, як це є без підключення функції «Dual stream»;
  • відповідно економиться місце на жорсткому диску та в хмарному сховищі;
  • можна віддалено переглядати відео в режимі реального часу без затримок і «змазування картинки»;
  • і нагадаємо, що «стиснутий» потік відео все ж залишається в якості, якої достатньо для оперативної роботи служби охорони – вони зможуть розгледіти будь-яку нештатну ситуацію – навіть розпізнати людину яка їх зацікавить із якихось причин. І при тому основний потік відео, в найвищій якості, залишається збереженим в архіві. І якщо буде потреба в картинці Full HD то її легко буде знайти, попередньо визначивши таймкод з переглянутого «стиснутого» відеоряду.

Сфера застосування функції DUAL STREAM

Функція одночасного запису двох відеопотоків буде вельми корисною там, де люди змушені переглядати архів, шукати в усьому масиві записаного відео якісь конкретні фрагменти. А також там де функціонує багато відеокамер в одній мережі, і спри тому спостереження ведеться в режимі реального часу. Себто в:

  • аеропортах;
  • різноманітних вокзалах та станціях;
  • метрополітені;
  • на великих підприємствах і подібних об’єктах.