Системи відеонагляду проти коронавірусу

Виробники систем відеоспостереження оперативно включаються в боротьбу проти поширення коронавіруса. Нові рішення розумного відеоспостереження здатні швидко визначати захворівших співробітників, вживати заходів для ізоляції тих, хто з ними контактував.
Сучасні системи відеоспостереження відрізняються такими важливими функціями в умовах пандемії, як визначення того, чи користуються співробітники підприємства індивідуальними засобами захисту. Якщо хтось з’явиться на робочому місці без маски на обличчі, то система одразу це помітить та проінформує відповідний підрозділ.
Безконтактний доступ – ще одна перевага “розумних” систем відеонагляду. Термінали розпізнавання облич TVT TD-E2128-B/TM  та TD-E2128-TM легко інтегруються з поточною системою контролю і управління доступом (СКУД), звідки завантажуються всі імена, фотографії та інші дані, необхідні для того, щоб налагодити систему безконтактного доступу. Також ці моделі здатні безконтактно визначати температуру по обличчю або зап’ястку.
Інтелектуальні системи відеоспостереження здатні не тільки верифікувати доступ людини, але і при необхідності визначити коло її спілкування. Припустимо, у одного зі співробітників підприємства виявили коронавірус: система шляхом аналізу відеозображення може визначити, з ким за останні два тижні ця людина перебувала на відстані менше 1,5 метри протягом більш ніж 1 хвилини. Це особи одразу будуть внесені в особливий список, і при появі потенційно хворого співробітника доступ для нього заблокують, а на пульт охорони прийде тривожний сигнал.

В публічних місцях – наприклад, на об’єктах транспорту або на підприємствах роздрібної торгівлі, розумні системи відеоспостереження можуть оцінювати скупчення людей, і якщо людина наближається до іншого ближче, ніж на півтора метра, то також буде відбуватися оповіщення охорони. Такими функціями обладнано більшість камер TVT Е-серії (5412Е, 5433Е, 5515Е ). Доцільно додати ще одну важливу функцію камер Е-серії, а саме здатність визначати кількість осіб у приміщенні. Адже наразі дотримання дистанції у закритих приміщеннях регламентується на законодавчому рівні.
Ряд моделей відеокамер оснащені тепловими датчиками, які визначають температуру людей, і таким чином виявляють потенційно небезпечних для оточуючих співробітників або клієнтів.

Експерти відзначають, що подібні системи відеоспостереження – це рішення не тільки на період епідемії. Вони працюють на перспективу і цілком можуть стати одним з ключових елементів трансформації бізнесу і масштабування під найрізноманітніші завдання: від рітейлу та маркетингу до “розумних” міст та інтернету речей.