Технологія Fullcolor для відеоспостереження: переваги та сфери застосування

Парадокс систем вуличного відеоспостереження в тому, що камери досить погано «бачать» уночі, за умов повної темряви, але саме в цей період доби і стаються більшість крадіжок та інших правопорушень. Виробники гаджетів винайшли багато цікавих технологічних новинок, щоб цю проблему вирішити: технологія WDR вирівнює занадто темні та пересвітлені ділянки кадру, інфрачервона підсвітка дозволяє бачити в майже повній темряві – і тому подібне. Але кожна з технологій має і свої мінуси: та ж сама ІЧ-підсвітка «пожирає» багато енергії, і включені ІЧ-світлодіоди видно в темряві, що це демаскує камеру спостереження перед порушником.

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Тож виробники обладнання запускають все нові і нові винаходи. Одним із таких є і технологія «Full color». Як вона працює? В умовах пониженої освітленості або й повної темряви більшість камер спостереження переходять в чорно-білий режим зйомки, що дозволяє уникнути зайвої зашумленості кадру та темного фону картинки. Інколи такий перехід доцільний, але не тоді, коли потрібно розрізнити колір одежі порушника чи колір автомобіля. Так от, камера спостереження, обладнана технологією «Full color» буде передавати повноцінну кольорову картинку навіть при повній темряві.

За рахунок чого це можливо? Насамперед завдяки процесорам останнього покоління та надчутливим матрицям STARVIS sensor від компанії SONY. Суть проста – зловити майже все світло, що падає на об’єктив камери. Матриці CMOS 1/2.7 і подібні (наприклад модель від компанії TVT TD-9554C1(PE/WR2) мають для цього одну особливість – піксельна світлочутлива панель винесена перед зчитуючий прошарок. Тобто металевий каркас зчитуючого прошарку не встигне відбити частину світла, а значить всі світлові промені будуть зловлені фоточутливим елементом. Тому ця функція ще називається функцією зворотної засвітки. До того ж на «вході» до об’єктиву встановлено ще спеціальний посилювач, який конвертує всі світлові промені різної потужності в комфортний діапазон без екстремального засвічення та затемнення – щоб матриці було легше їх зловити.

Щодо самого обєктиву, в таких камерах зазвичай застосовують гібридні об’єктиви з асферичним профілем. Це дозволяє уникнути більшості спотворень, що дають інші форми лінз.

Таким чином максимально велика діафрагма F1.0 дає яскравість картинки, яка в 4-ри рази перевищує показники середньостатистичної камери спостереження без технології «Full color». Надчутливий сенсор захоплює це світло максимально, а спеціальні фільтри передають кольори захопленої картинки якомога наближеніше до оригіналу.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ

Окрім головної беззаперечної переваги технології «Full color» – забезпечення повноцінного кольорового зображення в умовах темряви – є ще й додаткові бонуси. Наприклад:

  • функції інтелектуальної аналітики, які також застосовуються в моделях із технологією «Full color» допоможуть ідентифікувати порушника за обличчям, автомобільним номером і іншими типовими ознаками (наприклад у моделі TD-9452С1(PE/WR2);
  • камера з технологією «Full color» не потребує додаткової світлодіодної підсвітки, а це значить велику економію електроенергії (4 Вт проти 8-12 Вт в камері із аналогічним функціоналом та ІЧ-підсвіткою);
  • камера з технологією «Full color» не буде видавати себе червоним світлом світлодіодів і залишиться непоміченою для правопорушника;
  • все це разом зробить такі камери ідеальними для роботи в таких галузях, де зайве світлове засмічення недопустиме – наприклад, у школах та музеях, в приватних будинках, коли світло по периметру оселі вимикається для нормального сну мешканців.