Тренди в відеоспостереженні та системах СКУД постійно змінюються. І ось один із нових ключових напрямків – це автоматична ідентифікація людей за обличчям. Ця функція стає дуже популярною тому, що технології розпізнавання обличчя людини не вимагають від особи мати з собою ще якісь додаткові документи чи способи ідентифікації. Співробітникам не потрібно носити з собою кілька ключів від різних дверей офісу, а небажані особи, які будуть занесені в «чорні списки» тієї чи іншої компанії не зможуть потрапити на її територію.
В цьому матеріалі поговоримо про один із найбільш популярних терміналів розпізнавання обличь, а саме про модель TD-E2123 від TVT Digital.
ОСНОВНІ ТА ДОПОМІЖНІ ФУНКЦІЇ ГАДЖЕТУ
Як уже було сказано, пріоритетною функцією цього гаджета є здатність розпізнавати обличчя (Face ID). Про те, як вона працює – трохи згодом, а зараз про деякі інші цікаві функції терміналу TD-E2123.
Найперше цей гаджет – елемент системи СКУД, а значить він регламентує доступ на охоронну територію. І варто зазначити, що будь-яка компанія має щодня багато відвідувачів, постійних клієнтів, постачальників і інших людей, які мають доступ на територію, однак їхні фото недоцільно вносити до бази даних. Наприклад, це стосується кур’єрів, які приносять документи раз на місяць. Таких осіб цей термінал може пропустити за Mifare card / Desfire card. Зчитувач цих електронних перепусток є на лицьовій стороні терміналу. Щоб перевірка людей не була такою легкою, можна запрограмувати термінал так, що він вимагатиме від людини, яка приклала картку, ще додатково ввести цифровий код на дисплеї.
Крім того, термінал можна приєднати до загальної системи відеоспостереження компанії через кабель з технологією РОЕ. І тоді цей портал працюватиме як додаткова камера спостереження. В такому випадку функція розпізнавання обличь буде надсилати зібрані дані в відеоархів на відеореєстраторі. А це значить, що термінал буде збирати обширну статистику:
- коли конкретний співробітник з’явився на роботі,
- коли виходив/заходив протягом робочого дня,
- коли пішов додому, а також
- скільки відвідувачів було в компанії за день і на скільки часу вони затримувалися всередині, ну і подібне.
Якщо вже говоримо про запис відео, то варто наголосити, що ця модель терміналу включає запис відео по кількох подразниках:
- за датчиком руху – як тільки в робочій зоні камер з’явиться рух, починається запис в відеоархів;
- за тривожним протоколом – тобто як тільки спрацьовує сигнал тривоги (несанкціоноване проникнення, вандалізм чи щось подібне), автоматично починається і запис відео;
- за аналітикою – якщо гаджет налаштований на запис відео в разі якщо обличчя людини розпізнано;
- за часом – тобто можна налаштувати, що камера буде записувати відео від 8-ї ранку, коли працівники приходять на роботу, до 8-ї вечора, коли вони повертаються додому.
Серед вельми корисних ще є функція антиспуфінга – вона гарантує що зловмисники не зможуть ввести пристрій в оману, підставивши під сканер фотографію людини, що має допуск всередину. Як це працює? На порталі є дві стереокамери, розташовані на певній віддалі одна від другої. Це важливо тому, що ці камери «зчитують» об’ємне зображення з обличчя живої людини. І якщо перед камерами поставити плоске фото зі смартфону чи навіть роздруковане обличчя людини в пропорції 1х1, все рівно сканер не зможе це обличчя розпізнати. А значить людина з поганими намірами не зможе ввійти всередину.
Ну і кілька слів про технічні особливості – цей термінал обладнаний модулем Wi-Fi, тож працює автономно (не можна його відключити, просто перерізавши дроти). До речі, дротова мережа (TCP/TP) теж присутня.
При слабкому освітленні коректній роботі пристрою допоможуть LED-підсвітка та ІЧ-підсвітка.
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
На першому етапі в базу даних системи безпеки компанії вносять фотографії всіх співробітників, яким надано доступ на територію (в єдину базу даних можна додати 3000 обличь). Це буде, так званий «білий список». Якщо людина з цієї бази даних наблизиться до термінала на віддаль 30-50 сантиметрів, гаджет зафіксує це реальне зображення і звірить його із фото з білого списку. Коли людину буде ідентифіковано, термінал пошле команду на виконавчий пристрій (електрозамок, шлагбаум тощо). Якщо людина перед терміналом має доступ у приміщення, електрозамок відчиниться, і можна буде ввійти. Якщо перед терміналом буде особа, даних якої немає в базі – двері залишаться зачиненими.