Відеонагляд в рітейлі

Світовий ринок відеоспостереження швидко зростає, і якщо зовсім недавно основним драйвером  були системи безпеки, то сьогодні “в трендах” розпізнавання осіб і відео-аналітика.

Безумовно, основним замовником систем відеоспостереження є державні підприємства і великі корпоративні клієнти. Однак все частіше представники середнього бізнесу починають усвідомлювати користь аналітики.

Відсутність по-справжньому якісних технологій визначення причин різних бізнес-подій нерідко робить оцінку результатів маркетингу практично повністю залежною від думки і враження, яке маркетолог справив на замовника робіт (читай – керівників і начальників). На факторі особистих відносин маркетинг в компанії вважається сильним і отримує свій подальший розвиток і розширення, або вважається “бюджетним” придатком рекламного підрозділу, який не бере участь у формуванні прибутку, і скорочується до мінімуму.

Відеоаналітика в рітейлі поступово стає тією самою технологією, яка здатна оцінити та «підштовхнути» маркетинг в потрібному напрямку.

IP-камери, регістратори перестають бути лише інструментом запобігання крадіжок. Сучасні рішення здатні визначати наявність товарів на полицях, загальну кількість людей в магазині, довжину черги, періоди найбільшого завантаження точок обслуговування, кількість осіб, які зробили і які не зробили покупки.

Прикладом такої аналітики можуть служити відеореєстратори TVT  що підключаються до POS терміналів та фіксують всі касові операції.

Найбільш просунуті програмно-апаратні комплекси дозволяють «дізнатися» в обличчя VIP-покупця і запропонувати йому саме той товар, який йому потрібен.

Відеоспостереження для маркетолога і не тільки

Досвідчений маркетолог на основі зібраної за допомогою відеоспостереження аналітики може виявляти години пікового навантаження і оптимізувати робочий час касирів, точно розраховувати конверсію, оцінювати ефективність перепланування приміщення магазину, прогнозувати попит на окремі групи товарів і т. ін. Крім того диференціювання за демографічними ознаками дає простір для маркетингових рішень.

Варто згадати і “традиційні” для відео-аналітики в рітейлі функції:

  • Скорочення втрат від зловмисних дій касирів і персоналу;
  • Мінімізація збитків від помилок власних співробітників в торговій точці;
  • Підвищення рівня сервісу і лояльності покупців;
  • Створення і відстеження «білих» і «чорних» списків відвідувачів (TVT камери Е-серії);
  • Облік робочого часу персоналу і підрядних організацій;
  • Інтеграція з системою контролю доступу (СКУД).

Можна сказати, що розумні системи відеоспостереження дозволили офлайновому рітейлу наблизитися по клієнтоорієнтованості до інтернет-магазинів, де дані про поведінку і переваги споживачів, збираються давно і використовуються досить ефективно. Таким чином, відео-аналітика дає магазинам та торгівельним мережам шанс в боротьбі зі все більш популярним онлайн-шопінгом.