Відеоспостереження для гаража: особливості та нюанси

В нашій країні досі часто автомобіль – одна із найбільших цінностей родини. Тому його захист потребує певних видатків. Наприклад, на достойну систему відеоспостереження чи принаймні одну відеокамеру, змонтовану в гаражі. Але чоловіки старшого покоління пам’ятають, що гараж – це не лише місце зберігання авто, а й своєрідний чоловічий клуб. А ще майстерня, «пивна барлога», кабінет і кімната для хобі. Тобто, з позицій чоловіка – є що охороняти. Отже поговоримо про просту систему відеоконтролю для гаража.

ЗАДАЧІ ТА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМ ДЛЯ ГАРАЖА

Насамперед варто визначитися із метою, заради якої буде монтуватися система електронної безпеки. Тобто загальна мета – щоб автомобіль не вкрали – тут не підходить. Потрібно знати:

  • вам буде достатньо лише зафіксувати потенційне викрадення і викрадача на відео, щоб його потім знайти і покарати (підійде і простенька AHD-модель, наприклад TD-7544AE (D/IR1) HD AHD);
  • чи ви хочете мати можливість глянути на своє авто прямо із квартири і в той час, коли ви цього захочете (можна розглянути безпровідний варіант відеокамери з вбудованим модулем Wi-Fi, наприклад, недорогу модель TD-9441S3(D/PE/WF/AR2));
  • чи ви хочете бути впевненим, що як тільки хтось наблизиться чи торкнеться ручки дверей вашого авто, ви вже про це будете повідомлені тривожним сигналом.

Бо кожна із цих опцій потребує різного і, головне, додаткового периферійного обладнання. І, відповідно, ціна за комплект такого обладнання буде різною. Часто на порядки різною.

Знов таки – стоїть питання:

  • ви хочете контролювати лише внутрішній простір гаража чи і прилеглі території – тоді потрібні додаткові відеокамери (обов’язково вже вуличного типу – з антивандальним корпусом, наприклад, як у моделі TD-9422E3 (D/PE/AR3));
  • завдання вашої системи відеоспостереження буде лише в відеоконтролі за авто чи ви будете користуватися відео з камер, щоб легше заїздити/виїздити з гаража, орієнтуватися, «чиста» дорога за воротами чи там саме їде інший автомобіль?

І таких питань доволі багато. І власник, який задумав змонтувати в своєму гаражі систему відеоконтролю, повинен знайти для себе відповіді на ці запитання, перш ніж звертатися за консультацією до профільних спеціалістів. Звісно ж, зважаючи що в наших містах гаражі не розташовані поокремо, а одразу багато в одному місці – так звані «гаражні кооперативи» – можна об’єднати зусилля із власниками сусідніх боксів і обладнати спільну систему, яка буде показувати і самі гаражі, і прилеглу територію, і центральний в’їзд/виїзд із кооперативу.

І ще один цікавий аспект – для нормального функціонування системи відеоспостереження в гаражі повинна бути ПОСТІЙНО ДІЮЧА електромережа (для окремо стоячих гаражів це може бути безперебійник або UPC), а якщо буде задіяна функція віддаленого контролю, то ще й коректно працюючий Інтернет.

ХАРАКТЕРИСТИКИ КАМЕР ТА ОБЛАДНАННЯ

Наступне питання, яке постає – це технічні характеристики та розміщення камер відеоспостереження. Тут є кілька особливостей:

  • на центральному в’їзді до гаражного кооперативу важливо встановити відеокамеру з функцією LPR або функцією розпізнавання автомобільних номерів (модель TD-9423A3-LR (7-22mm)). Це дуже цікава функція, яка не лише вміє читати автомобільні номери, а й
    • працює із «білим» та «чорним» списком автономерів. Таким чином усіх власників автомобілів, які мають гараж у кооперативі можна внести в білий список – коли автомобіль наблизиться до шлагбауму, камера прочитає номер, звірить його із номером. що є в білому списку. І коли номер буде підтверджено, шлагбаум підніметься в автоматичному режимі. І навпаки – якщо номер авто внести в чорний список, камера його розпізнає і не відкриє в’їзд для цього автомобіля за жодних обставин;
    • налаштовується на пропуск автомобілів із тими чи іншими номерами лише в певний час доби і тому подібне;
    • можна навіть виставити опцію фото водія, і тоді камера зробить фото водія саме того автомобіля, що був зафіксований у налаштуваннях.
  • Зважаючи, що більшу частину часу автомобіль або просто стоїть в гаражі нерухомо, або взагалі відсутній, потрібно обирати відеокамеру з датчиками руху (наприклад, модель TD-9544S3 (D/PE/AR3)). Тоді камера буде починати запис відео виключно тоді, коли в її робочій зоні буде якийсь рух (наприклад, заїзд чи виїзд автомобіля, зачинення воріт тощо). Весь інший час камера буде в режимі очікування. Тобто не буде записано сотні годин відео, на яких нічого не відбувається, а значить буде серйозно зекономлено місце на жорсткому диску;
  • як додаткові опції варто передбачити датчики диму (із функцією виявлення небезпечної концентрації чадного газу), вогню та руйнування (стін та воріт). Ці датчики одразу повідомлять про проблему на пульт охорони об’єкту;
  • камера назовні гаража має бути ширококутна, тоді вона буде охоплювати площу огляду і ліворуч і праворуч від гаража. А варіофокальний тип об’єктиву дозволить мати наближення якогось фрагменту картинки за потреби. І ще – вуличну камеру варто обирати із функцією двостороннього зв’язку, тобто із мікрофоном та динаміком (наприклад компактна модель TD-9541E3 (D/PE/AR2)). Тоді ви зможете поговорити із злочинцем, який, наприклад, намагатиметься відчинити ворота гаража – це його відлякає від вчинення злочину.

Окремо варто згадати про необхідне допоміжне обладнання, насамперед це відеореєстратор – пристрій, куди будуть сходитися всі відеопотоки, де буде зберігатися відеоархів, і який буде регламентувати роботу всієї системи. В тому числі і трансляцію відео назовні, наприклад, у хмарне сховище. Зайве казати, що відеореєстратор має бути змонтований всередині гаража, подалі від зловмисників і поганих погодних умов.

Слід врахувати ще додаткові фактори впливу на систему спостереження, такі як:

  • розташування ліхтарів, які можуть «засліплювати» камери;
  • наявність чи відсутність світлової/звукової сигналізації;
  • наявність інфрачервоної підсвітки чи прожектора (модель TD-9544E3 (D/PE/AR2) BLACK), яка гарантуватиме якісну картинку в нічний час.