В галузі відеоспостереження доцільніше використовувати аналогове чи цифрове обладнання – дискусії на цю тему тривають уже не один рік. З одного боку аналогові відеокамери – це вже відверто застаріваючий сегмент ринку, який з кожним роком звужується. Пропорційно до того, як на ринку з’являються дедалі більш функціональні ІР-відеокамери. А з іншого боку, аналогове обладнання коштує дешевше, і цілком справляється із простими завданнями відеонагляду (якщо власник об’єкту не користується інтелектуальними функціями відеоаналітики). Отже, зважимо «pro et contra», і розберемося чи має аналогове відеоспостереження перспективи на майбутнє?
Що змушує людей вибирати аналогове відеоспостереження у 2021?
Цифрове обладнання для відеоспостереження з’явилося багато років тому, і воно позиціонувалося як «наступне, пост-аналогове покоління» апаратури, яка повинна витіснити застарілі аналогові відеокамеру і їхню периферію. Однак цього не сталося – аналогове відеоспостереження вижило, і користується попитом досі.
Аналогові системи відеоконтролю все ще активно використовуються, тому що:
- З самого початку вони були поширені занадто широко, і поки ці системи працюють, їхні власники не бажають витрачатися на купівлю і заміну обладнання на цифрове. Хоча зараз на ринку вже є цілком доступне гібридне периферійне обладнання, до якого можна підключати як аналогові так і ІР-камери.
- Вони дешевші – це справді так – аналогові камери відеоспостереження мають вельми вузький функціонал. Вони не обтяжені штучним інтелектом і іншими високотехнологічними категоріями – тому і коштують дешевше. Якщо перед системою відеоконтролю стоїть задача виведення на монітор ситуації як склалася на в’їзді на склади та на трьох-чотирьох розвантажувально/завантажувальних пунктах. І якщо за всім цим постійно слідкує живий оператор, який відкриває шлагбаум на пульті, коли одна вантажівка виїжджає, а наступна заїжджає – то з такою роботою цілком впораються аналогові відеокамери.
- Вони менш вразливі до небезпек цифрового світу – а значить і надійніші. Бо сигнал передається по кабелю і його ніхто не може «хакнути», перехопити. Спотворення сигналу чи «провисання передачі» відео в реальному часі кабелем до 500 метрів теж не спостерігається. До аналогових систем неможливо підключитися віддалено і, значить, ніхто не може відключити систему в момент вчинення злочину;
- Вони більш прості в монтажі та обслуговуванні. Не потрібно «заморочуватися» із налаштуванням роутерів, комутаторів, підрахунком пропускної спроможності мережі.
Тож, підсумовуючи, скажемо – якщо система відеоспостереження покликана виконувати прості функції, і якщо ця система не має розгалуженої мережі з десятків відеокамер – то вона цілком може бути аналоговою.
Якщо ж система буде забезпечувати безпеку, наприклад, банку – де потрібно фіксувати обличчя відвідувачів, де потрібно «читати» з камери номінал купюр, які видає касир клієнту, де потрібно в разі нападу блискавично, в автоматичному режимі, блокувати всі електронні системи – то там, звісно ж підійде виключно цифрова ІР-система відеоспостереження.
Що змушує людей вибирати аналогове відеоспостереження у 2021?
Які є переваги цифрової ІР-системи відеоспостереження перед аналоговою? Насамперед це:
- Неймовірно вищий за аналогові зразки функціонал – наприклад функції на базі «глибокого навчання» та штучного інтелекту – такі як відеоаналітика: розпізнавання обличь та автономерів, інтелектуальний пошук за фотографією, контроль за виїздом/в’їздом в обмежену зону, слідкування за рухомим об’єктом, ведення статистики, і подібне. Окремі ноу-хау є і з суто фізичними можливостями ІР-відеокамер – наприклад те, що стосується можливостей кольорового нічного бачення (наприклад технологія Starlight – TD-9422S2H (D/FZ/PE/AR3)
Можливість формувати які завгодно великі, і навіть вузькоспеціалізовані, системи відеоспостереження на крупних об’єктах.
- Якщо система електронної безпеки буде складатися з десятків камер, які будуть об’єднані в вузькоспеціальні групи – то з цим зможе впоратися лише цифрова система;
- Якщо система крім відеокамер буде включати термінали контролю доступу по обличчю (TD-E2128-TM/TP), мережу електронних замків, шлагбауми автоматичної роботи, децентралізовану систему сигналізації – то з цим зможе впоратися лише цифрова система;
- Якщо відеопотоки будуть виводитися на систему моніторів для перегляду в режимі реального часу, то синхронізувати зображення з різних камер зможе лише цифрова система;
- Можливість використання віддаленого перегляду та керування – вам підійде лише цифрова ІР-технологія, якщо:
- ви надаєте дозвіл на перегляд відео одночасно багатьом людям, які перебувають в різних місцях;
- якщо хочете модерувати відеопотоки, працюючи віддалено (через додаток на смартфоні/планшеті);
- якщо багато і часто працюєте із записаним архівом – шукаєте якусь конкретну ситуацію, людину чи автівку.
- Наявність серед цифрового сегменту проектних камер, які мають чітку спеціалізацію – наприклад об’єктив типу «Fish–eye – Риб’яче око» – він знімає панорамну картинку на всі 360º. Тобто такий об’єктив закриває всі «сліпі зони», які неодмінно з’являться при застосуванні вузько-сегментованих камер. В такому разі камера з об’єктивом «Fish-eye» (TD-9568E2 (D/PE/AR2) реально заміняє собою три-чотири звичайні камери відеоконтролю.
- Монтаж цифрових систем теж має певні переваги – наприклад кабелі типу «завита пара», або РОЕ – цей кабель служить для передачі як відеосигналу, так і звуку, і навіть електроживлення для відеокамери – тобто не потрібно тягнути три кабелі до однієї камери. До речі, лише ІР-відеокамери мають на борту не лише датчик запису звуку, а й часто динамік – тобто з’являється можливість двостороннього зв’язку. Крім того кабель РОЕ – це найкращий захист від різноманітних електрошумів та інших перешкод, яким підвладні аналогові зразки обладнання.
Full HD зображення та картинка найвищої якості –
- сучасні ІР-камери мають розширення і 8 Мп., і 12 Мп. Наприклад такий екземпляр нового покоління із технологією 4K Ultra HD – (TD-9585S3 (D/AZ/PE/AR3). Це дозволяє неймовірно наближати картинку, і вона все ще залишатиметься якісною, настільки що можна розпізнати обличчя людини, яка знаходиться на віддалі кількасот метрів від знімаючої камери. В той же час максимум для аналогових відеокамер – це лише 3 Мп. До того ж аналогові відеокамери представлені одночасно трьома стандартами відеопотоку – AHD, CVI, TVI – які між собою не синхронізуються
- а також збільшена частота кадрів (50 к/с проти 25 к/с чи навіть і 12 к/с в стандартних аналогових екземплярах). Це дозволяє вдало розшифровувати зображення в тих епізодах, де події розгорталися блискавично – наприклад розслідувати злочини із нападом банди на одну людину – тут завжди важливо дізнатися хто саме завдав смертельного удару.
Підсумки
Звісно, що цифрові ІР-системи відеоспостереження все ще коштують трохи дорожче ніж аналогові, звісно що декого страхає необхідність проводити тонке налаштування параметрів та змінювати показники зі зміною ситуації – але все це не йде в жодне порівняння із тими надзвичайними можливостями, які надає функціонал сучасних високотехнологічних ІР-систем відеоспостереження.