Центри обробки даних (ЦОД), або дата-центри, піддаються різним типам загроз. Тому безпека стає критично важливим елементом в роботі ЦОД. У цьому відношенні відеоспостереження і штучний інтелект можуть зіграти важливу роль.
Дата-центри – це місця, де зберігається важлива і конфіденційна інформація. Як такі, вони стикаються з загрозами як з фізичного, так і з віртуального світу.
Основною фізичною загрозою для будь-якого дата-центру сьогодні може бути доступ сторонніх осіб до конфіденційної зони, що робить необхідним наявність відповідних систем безпеки для відстеження та авторизації людей зі сторонніх сервісних агентств. Інша, більш складна загроза походить від кібератак.
Відеоспостереження
Дійсно, для протидії фізичним загрозам системи безпеки є вкрай необхідними для центрів обробки даних. Рішення для захисту периметра слугують першим захистом для дата-центрів. Крім того, відеоспостереження також відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки дата-центрів.
Важливо мати сучасну систему відеоспостереження, бажано з підтримкою алгоритмів глибокого навчання, відеоаналітики на периферійних пристроях, високошифрованої системи відеоспостереження на основі штучного інтелекту. Вона буде використовуватися для моніторингу всієї громадської зони, входів, серверних кімнат і стелажів.
Відеонагляд відіграє ключову роль у захисті центрів обробки даних від внутрішніх та зовнішніх загроз. Сьогодні камери можуть виконувати ключовий аналіз на самій камері і допомагати в прийнятті точних рішень.
Технологічний прогрес призвів до того, що камери стали оснащуватися високопродуктивними процесорами, які допомагають обробляти дані на периферійних пристроях і передавати тільки метадані. Камери еволюціонували за останні кілька років і доступні в різних форм-факторах, щоб відповідати різним потребам клієнтів. Вони також можуть робити відео з роздільною здатністю 4K і вище, яке при цьому займає менше місця для зберігання даних. Це дає змогу створювати чіткі відео високої роздільної здатності для відтворення та використання в якості доказів у судовій експертизі.
Типи камер, що використовуються
Камери дійсно є основою відеоспостереження в центрах обробки даних.
Камери відеоспостереження можуть використовуватися для внутрішнього і зовнішнього спостереження, а також для доступу авторизованих транспортних засобів і персоналу. Вони можуть бути встановлені там, де їх видно або непомітно. Вони також доповнюють такі рішення, як радіолокаційні технології та їхні можливості щодо зменшення сліпих зон і помилкових спрацьовувань. Вторгнення є однією з головних загроз сьогодні. Цю проблему можна вирішити за допомогою відеоспостереження по всьому периметру, а також розміщення радарів та аудіосигналізації, щоб запобігти будь-якому вторгненню.
Для певних зон в центрі обробки даних може знадобитися широке покриття. Саме тут в нагоді стають панорамні камери. Безумовно, потрібні IP-камери з роздільною здатністю не менше 2K. Залежно від оцінки ризиків клієнта, камери можуть бути розставлені в проходах і загальних зонах. У таких випадках ми можемо поєднати кілька камер з оглядом на 360 градусів зі звичайними камерами, щоб покращити покриття. З практичної точки зору, повне охоплення периметру може сприяти відповідальній робочій дисципліні та підзвітності, до того ж, очевидно, що розслідування набагато легше проводити за допомогою відеозаписів.
Також рекомендується інтегрувати інші дані системи безпеки з відео, бажано на платформі VMS. Для захисту центрів обробки даних необхідно встановити ефективне, надійно зашифроване і повністю інтегроване рішення безпеки між контролем доступу, відеоспостереженням і, в деякій мірі, сигналізацією, бажано на платформі системи керування відеоспостереженням (VMS). Це не тільки допоможе відстежувати всі точки входу і виходу, але також допоможе відстежувати та ідентифікувати персонал за допомогою відеоаналітики.
Штучний інтелект
Говорячи про відеоаналітику, слід зазначити, що вона все частіше використовується в центрах обробки даних. Багато з аналітичних систем базуються на штучному інтелекті.
Високоякісні камери абсолютно необхідні в дата-центрах, більше того, відеоаналітика зараз є ключовим елементом сучасних систем безпеки. Концепції інноваційних цифрових пристроїв і систем, засновані на інтелектуальній відеоаналітиці і сенсорних датчиках, дозволяють найкращим чином координувати функціональність системи з вимогами операторів. Це стає все більш важливим для великих і складних об’єктів з різними вимогами до безпеки.
Зокрема, штучний інтелект може працювати з відеоспостереженням, щоб зрозуміти зміст відеоданих, допомагаючи операторам досягти більшої ефективності в керуванні та оперативній діяльності.
У минулому індустрія безпеки залежала від персоналу, який виявляв та вирішував інциденти після того, як вони сталися. Зараз виробники і розробники програмного забезпечення інвестують в те, щоб зробити цей процес більш проактивним і допомагати приймати рішення в режимі реального часу.
Якісні виробники вдосконалюють своє обладнання, щоб зробити свої пропозиції більш інтуїтивно зрозумілими і працювати в режимі реального часу. Впровадження ШІ в якості технології цими виробниками є природним процесом, який вітається галуззю і клієнтами. Центри обробки даних не застраховані від інцидентів. Клієнти цінують будь-яку допомогу в режимі реального часу для осіб, які приймають рішення, і з нетерпінням чекають на технологічний прогрес у боротьбі з вторгненнями, несанкціонованим доступом та інцидентами.