Класифікация ступенів захисту

Клас захисту IK – це міжнародна числова класифікація ступенів захисту, що визначає стійкість оболонок (корпусів) електрообладнання до механічних впливів (удари).

Стандарт задає способи випробування корпусу: удари різними типами молотків, падіння вантажів на корпус для створення необхідного рівня енергії удару.

Всього на даний момент існує 11 ступенів ударостійкості корпусів, від IK00 (корпус приладу не захищений від механічної дії), до IK10+.

У класифікації антивандального захисту різниця між ступенями – у величині енергії удару (в джоулях), що прикладається для впливу. Вона складається з ваги молотка і висоти, з якої здійснюється удар, також в стандартах обумовлюються додаткові умови тестування: матеріал, з якого виготовлений молоток, його тип і т. д.

Cтупінь захисту IK 10 що це означає?

IK10_1

На нашому сайті серед умовних позначень характеристик IP-камер ви можете побачити піктограму. Вона означає що корпус камери сертифіковано відповідно стандарту IK10. Тобто корпус витримує удар силою 20 Дж, що дорівнюється падінню молотка вагою 5 кг з висоти 40 см. Слід зауважити, що при сертифікації на відповідність стандарту IK10 корпус приладу піддається як прямому вільному падінню молотка, так і удару, що завдається молотком маятникового типу.

Отже, корпуси IP-відеокамер TVT мають один з найвищих ступенів захисту від механічного впливу. Вони витримують падіння з висоти, пряме влучання важкого предмета та інші ударні навантаження.

Звичайно, камера спостереження TVT з високим класом захисту коштує дещо дорожче. Підвищення вартості обумовлене використанням більш якісних матеріалів, більш продуманою конструкцією і підвищеною функціональністю пристрою.