Що таке реєстратор в системі відеонагляду? По суті це мозковий центр. Це місце, де формується матеріал з камер, який Ви будете бачити. І в якому вигляді ви побачите відео – залежить від можливостей і налаштувань Вашого гаджета. Тож питання: як вибрати відеореєстратор для відеоспостереження – далеко не риторичне.
Які відеореєстратори бувають?
Насамперед майбутньому власнику відеореєстратора варто визначитися – як виглядатиме необхідна йому система безпеки, і камери яких типів в неї входитимуть. Адже відеореєстратори на ринку представлені двома окремими типами:
- мережеві NVR-відеореєстратори – працюють лише з цифровими ІР-відеокамерами. Комунікація між камерою і реєстратором NVR-типу відбувається через роз’єм LAN (Ethernet).
- аналогові DVR-відеореєстратори – працюють переважно з аналоговими відеокамерами. Однак деякі моделі можуть приймати сигнал і з цифрових ІР-камер.
От власне про ці універсальні DVR-відеореєстратори і поговоримо.
На що звернути увагу при виборі відеореєстратора?
Отже, повторимося – відеореєстратор підбираємо з розрахунку функціоналу відеокамер, які будуть до нього під’єднані. Тож, давайте розбиратися із цими категоріями за чергою. Перший показник –
Формат відеосигналу.
Наразі функціонують такі формати:
- HDSDI та стандартний аналоговий сигнал CVBS (застаріли і майже не використовуються);
- сучасні аналогові HD-формати – CVI, TVI та добре відомий AHD;
- мережевий цифровий формат відеосигналу – ІР.
Не всі типи відеосигналу сумісні між собою – тому вибираючи відеореєстратор, варто поцікавитися чи прийматиме ваша модель сигнал саме від ваших камер. Або можна купити пента-гібридну НDVR (H-Hybrid) модель яка приймає і старі аналогові формати, і нові HD-формати, і цифрове ІР-відео. Проте такі гаджети коштують дорожче. Сучасні аналогові відеокамери з HD-форматами нічим не уступають мережевим цифровим відеокамерам ІР-формату. Більше того – картинка з таких камер часто чіткіша за рахунок відсутності стиснення, яке використовується для архівування сигналу з ІР-камер.
Зараз у продажу є аналогові відеокамери з роздільною здатністю а 1 МП, 2 МП, 3МП, і навіть 4 та 5 Мега-пікселів. Так ми наблизилися до наступної характеристики, на яку варто звернути увагу. Це –
Роздільна здатність відео.
Тут особливих труднощів вибору немає:
- 1 МП-ні камери дають стандартну HD-здатність в 720р,
- 2МП-ні дають FULL HD – 1080р.
- Н1080р.
Але зараз практично всі відеореєстратори навіть найдешевшої лінійки підтримують FULL HD-роздільну здатність. Але не забувайте впевнитися в тому що ваш реєстратор здатен записувати відео з найвищим розширенням.
Швидкість запису відео.
Тут проста залежність – чим вище роздільна здатність кадру – тим нижча швидкість запису. Real-team («живе відео») – коли запис співпадає в часі із тим що реально відбувається – це 25 кадрів у секунду. Саме так записується відео з розширенням в 720р та Н1080р. FULL HD деякі реєстратори пишуть в 25 к/с, а інші лише 12-15 к/с. Це потрібно уточнити при купівлі. Часто виробники не пишуть біля розширення цифру швидкості запису – тоді вона, за умовчанням, мінімальна. Але пам’ятайте, що якщо у вас не передбачене моментальне реагування на ситуацію – як наприклад затримання злодія в супермаркеті – то вам максимальна швидкість запису не дуже і потрібна.
Запис аудіо-сигналу
то це теж важливо обговорити при купівля відеореєстратора. Бо не всі подібні пристрої мають аудіо-виходи. І навпаки – деякі моделі мають по одному аудіо-виходу на кожну камеру – і якщо вам це не потрібно, то не варто за це переплачувати (Але варто пам’ятати, що українське законодавство жорстко регламентує запис аудіо з камер відеоспостереження). Наступна важлива характеристика відеореєстратора DVR –
Кількість каналів.
По суті йдеться про кількість роз’ємів на реєстраторі: і відповідну кількість аналогових камер можна підключити одночасно. Якщо до відеореєстратора можна підключити ще й цифрову ІР-камеру, то вона має окремий LAN-вхід (в нього можна підключити кілька камер одночасно). Зараз у продажу є 4-, 8-, 16- і 32-канальні відеореєстратори. Всі ці функції сильно впливають на наступну характеристику відеореєстратора – його здатність записувати, архівувати і зберігати відео для подальшого перегляду.
Жорсткий диск
Його на реєстраторах немає – і треба буде купити окремо. І тут ціна відеореєстратора буде залежати від того скільки жорстких дисків буде можливо підключити до нього, і який об’єм пам’яті вони матимуть. На простих відеореєстраторах можна приєднати лише один диск з максимальним об’ємом пам’яті 4-6 Тб.
І нарешті, коротко по інших характеристиках відеореєстраторів:
- Тривожні входи/виходи – це під’єднання різноманітних датчиків: руху, пошкодження камери, і інших. Тривожними вони називаються тому, що спрацювання таких датчиків викликає заздалегідь установлену реакцію – починається запис відео, включається сирена, прожектор, камера розвертається у бік події.
- Вхід для підключення монітору, на якому можна переглядати відео в режимі реального часу. Пам’ятайте, що якщо ви збираєтеся підключати відеореєстратор до комп’ютера, то на ньому має бути VGA або HDMI вихід.
- Мережеві протоколи – якщо така характеристика присутня, значить відеореєстратор можна підключити до локальної мережі чи до Інтернету. А значить переглядати чи копіювати відео можна віддалено.
Про те, як вибрати ІР відеореєстратор ми поговоримо в наступному матеріалі.