Що таке камера для нічного відеоспостереження? Все просто – це камера яка показує і записує відео достатньої якості в умовах темряви, чи близьких до цього. Такі камери, як правило, самостійно освітлюють свою зону спостереження вночі. Зазвичай із допомогою інфрачервоної підсвітки, або технології Starlight.
ІЧ-підсвітка в ІР-відеокамерах
В інструкції до таких відеокамер зазначено з якою мінімальною кількістю одиниць освітлення (Люкс-одиниць, або Лк) прилад може «бачити» і записувати відеосигнал. Принцип такий – чим із меншою кількістю Лк може працювати камера – тим якісніше буде відео за умов поганого освітлення. Камери із якісною Інфрачервоною (ІЧ) підсвіткою можуть знімати за умов повної темряви (0.00 Лк).
Як це працює? Фронтальна сторона камери обладнана діодами ІЧ-підсвітки (розташовані довкола об’єктиву), і вони освітлюють область спостереження світлом в, невидимому для людського ока, ІЧ-діапазоні.
ІЧ-підсвітка має ряд особливостей:
- дальність захоплення – деякі з представлених на сайті ІР-камер TVT Digital здатні освітлювати об’єкти на віддалі до 150 метрів. Варто пам’ятати, що потужність ІЧ-підсвітки напряму залежить від кількості спожитої енергії – 5-10 ВТ і вище;
- кут захоплення – він повинен збігатися із зоною захоплення об’єктива камери, інакше на зображенні буде пересвітлено центр кадру, а периферійні області навпаки – виявляться затемненими. Як правило камери середнього і високого цінового діапазону з круговим кутом огляду (3600) мають і підсвітку з цими ж характеристиками.
- Розташування світлодіодів підсвітки. Якщо світлодіоди підсвітки знаходяться позаду захисного скла корпусу, то воно може відбивати частину світлових променів і цим самим спотворювати зображення. Тому багато камер останніх серій мають ІЧ-підсвітку на зовнішньому периметрі корпусу.
До мінусів ІЧ-підсвітки слід віднести:
- високу чутливість до часточок у повітрі (все, що відбиває ІЧ-промені – сніжинки, краплі дощу, навіть пилюка – спотворюють зображення);
- невідповідність діапазону пульсування камери та підсвітки – в такому випадку зображення трохи смикається.
Технологія STARLIGHT
Ще одним способом нічного бачення в ІР-камерах відеоспостереження є технологія Starlight. Там використовуються CMOS-матриці Starvis, в яких світлочутливий прошарок розташований не позаду, а перед областю «зняття відеосигналу». Тож втрати світла настільки незначні, що об’єктив сприймає якісну кольорову картинку в майже повній темряві (без додаткової підсвітки)
Функція деньніч, чорнобілий режим
Камери без функції Starlight (з ІЧ-підсвіткою) мають режим монохромної зйомки. Тобто в нічних умовах, при суттєвому зменшенні освітленості вони переходять на чорно-білий режим зйомки. Для його використання чутливість матриці має бути достатньо високою. Для отримання зображення в безхмарну ніч сенсор має мати чутливість не менше 0,001 Лк. Плюсом чорно\білого режиму є висока чіткість зображення, однак мінус в тому, що об’єкт не вдається ідентифікувати за кольором (наприклад розрізнити елементи одежі на такому зображенні складно).
ICR фільтр
ICR – це, як правило, механічний ІЧ-фільтр, який розташований перед матрицею камери і покликаний коригувати якість відео-зображення при потужному денному світлі. Щоб цього уникнути, ICR-фільтр простим механічним способом закриває матрицю камери вдень та відкриває вночі. Наскільки якісним буде цей фільтр – і буде залежати якість денного кольорового зображення з камери.
Висновки
Більшість камер відеонагляду (зокрема зовнішнього діапазону) апріорі запрограмовані на роботу в темну пору доби. Це і нічне спостереження на складах, і в будинках, це і забезпечення пропускного режиму на нічних парковках, та й навіть відеонагляд за закритими супермаркетами теж необхідний в темну пору доби. Тому пристрої відеонагляду зазвичай оснащені всіма вищеозначеними можливостями в слабкому, середньому чи потужному комплектуванні. ІР-камери TVT Digital, представлені на сайті, майже всі мають необхідну ІЧ-підсвітку не нижче віддалі в 30-50 метрів, і вище. Характеристики, і особливості використання тієї чи іншої моделі вам підкажуть наші консультанти.