Для більшості менеджерів з безпеки технологічні інновації у філіях банків призводять до зменшення кількості інцидентів, дозволяють вдосконалити процедури або оптимізувати роботу персоналу, роблячи їх набагато ефективнішими.
Однак багато фінансових установ користуються перевагами, які ШІ (штучний інтелект) і «великі дані» (Big Data) привносять в системи відеоспостереження, щоб залучати, вимірювати і покращувати досвід своїх клієнтів, широко використовуючи ці досягнення різними відділами банку, отримуючи вигоду від бізнес-аналітики по відношенню до того, що відбувається в їх об’єктах.
Виклики, з якими стикається банківський сектор, численні і надзвичайно різноманітні, серед них можна виділити наступні:
Зміни в загрозах
Банки знаходяться «на передовій» перед обличчям все більш продуманих кібератак. Це означає мільйонні фінансові втрати, а також негативні наслідки для іміджу самих фінансових установ. Надійна система відеоспостереження надає необхідні інструменти для захисту від фізичних і кіберзагроз.
Повернення інвестицій
Перехід на інтелектуальну відеосистему – це велика інвестиція, в якій беруть участь багато відділів організації. Вибір повинен привести до оптимізації завдань і часу, зниження витрат на обслуговування і максимізації прибутковості, що отримується за допомогою системи для кожного відділу банку. Все частіше шукають відеосистеми, які пропонують переваги для всіх підрозділів компанії, а не тільки для служби безпеки.
Сила даних
Бізнес-аналітика у відео дозволяє обробляти дані з вашої системи відеоспостереження, надаючи універсальний інструмент для прийняття бізнес-рішень. Сучасні відеосистеми можуть забезпечити інформацією для зменшення невизначеності та прийняття правильних рішень.
Розумний офіс для фінансових установ
Ключовим моментом є наявність комплексної платформи для керування поточним потенціалом відеоспостереження, яка є модульною, що дозволяє кожному користувачеві використовувати ті модулі та функції, що найкраще підходять для його повсякденних операцій. Це має бути платформа, яка використовує штучний інтелект і великі дані в поєднанні з потужною VMS – системою керування відеонаглядом. Це те, що називається концепцією «розумного офісу», яка реалізується з подвійною метою.
По-перше, для подальшого посилення безпеки самого об’єкта, людей та активів, які там знаходяться. Забезпечуючи повне охоплення банківських об’єктів 24 години на добу, на додаток до фіксації всієї активності та інцидентів, записані відео можуть навіть зменшити негативний вплив або запобігти майбутнім діям, надаючи співробітникам служби безпеки попередження або аналіз для фіксації несанкціонованої діяльності в неробочий час. Всі ці сповіщення полегшують подальше судове розслідування, а також сприяють контролю, зосереджуючись на концепції забезпечення превентивної безпеки на об’єктах. Це передбачення того, що щось може статися.
По-друге, це фокус на зборі бізнес-даних, які, належним чином структуровані та оброблені, стають цінною інформацією для надання оперативної аналітики різним підрозділам банку і, таким чином, підвищують операційну ефективність.
Можливі функції відеоспостереження з аналітикою у банках
- Визначати кількість клієнтів, які чекають у черзі до каси або банкомату, і як довго вони чекають.
- Надсилати сповіщення, коли клієнт перевищив допустимий ліміт часу очікування.
- Надавати інформацію, скільки часу клієнти перебувають у певній зоні відділення – біля каси або біля продавців-консультантів.
- Збирати статистичні дані про потік клієнтів у різних відділеннях, сегментовані за часовими інтервалами, статтю чи віком.
Довіра між банками та їхніми клієнтами може будуватися роками, але може бути швидко зруйнована через найменшу деталь.
Мета штучного інтелекту у відеоспостереженні в банківській сфері – не тільки забезпечити безпеку клієнтів, але й гарантувати їм найкращий досвід роботи у відділенні, максимізуючи при цьому прибуток банку.