Що таке протокол «ONVIF» в системі відеоспостереження?

Якщо ви вибирали ІР-камери відеоспостереження TVT, то звісно ж, в характеристиках звернули свою увагу на акуратну іконку із англійською абревіатурою «ONVIF (Open Network Video Interface Forum)». Якщо ви погуглите це поняття то перші статті вам підкажуть що «ONVIF» – це:

  • галузева міжнародна організація, яка займається розробкою стандартизованих протоколів для синхронізації роботи різноманітного обладнання та програмного забезпечення сучасних ІР-систем безпеки та відеонагляду:
  • і по-друге – це власне самі протоколи «ONVIF».

Зовсім просто – інтерфейси для мережевого відео «ONVIF» – це як англійська мова для міжнародного спілкування – вона може подружити людей різних націй, рас та релігій. Так же протоколи «ONVIF» допоможуть об’єднати в єдину працюючу систему ІР-відеокамери, відеореєстратори, контролери доступу, кодувальники різних виробників і різного програмного забезпечення.

Profiles протоколу «ONVIF»

По-суті протоколи «ONVIF» інтегрують між собою всі три базові компоненти будь-якої цифрової системи відеонагляду – це запис та передача відео, його обробка та відображення відеопотоку на різноманітних приймачах.

Наразі всі розробки форуму «ONVIF» упорядковані в шести основних профілях: Profile G, Q, S, T працюють у сфері відеонагляду. А та С, відповідно, розроблені для систем контролю доступу. Основний функціонал кожного із профілів можна побачити у таблицях. Лише коротко окреслимо, що:

  • Profile S призначений для налаштування та відображення потокового відео, з можливістю управління телеметрією (PTZ), аудіо-входами та релейними виходами;
  • Profile Т відповідає за налаштування картинки (управління фокусом і все таке), датчика руху та тривожних сигналів, потоку метаданих та стиснення відео за протоколами H.264 / H.265;
  • Profile G потрібен для контролю запису та зберігання самого відео;
  • а Profile Q власне і відповідає за комунікацію різноманітних приладів, гаджетів і їхню синхронізацію в злагоджено працюючу систему;
  • ну і відповідно, Profile С і А використовуються в системах контролю і управління доступом (СКУД), звісно ж на базі цифрових ІР-технологій. Вони дозволять настроїти конфігурацію об’єктів, контролювати тривогами та подіями, здійснювати контроль за дверима, шлагбаумами та іншим обладнанням для фіксації доступу.

Функціонал протоколу «ONVIF»

Але майте на увазі, якщо ви підключаєте вашу систему відеонагляду за протоколом  «ONVIF», то це значить що ВСЯ ваша апаратура буде приспособлена до цих стандартів. І якщо у ваших камер чи відеореєстраторів є унікальні функції, на які ще не написані стандарти «ONVIF», то вони можуть працювати з перебоями. Але не варто переживати – ці протоколи уже мають розроблені новітні алгоритми для такого функціоналу, як:

  • ідентифікація більшості гаджетів і периферійних приладів;
  • управління локальним та мережевим записом відео;
  • управління функцією передачі метаданих відеоаналітики;
  • управління протоколами тривожних і нестандартних подій;
  • відображення та запис потоку живого відео;
  • управління поворотними механізмами (PTZ), відеозахопленням камер, і іншим базовим функціям.

Тобто – якщо ваші камери будуть застосовуватися в неспецифічних системах безпеки будинків, офісів, складів, периметру території, то протоколи «ONVIF» відмінно впораються із задачами внутрішньої комунікації вашої системи відеонагляду.

І не менш важливе – протоколи «ONVIF» гарантують безпеку ваших даних та мінімізують можливості хакерського проникнення у вашу систему безпеки.