Типові помилки при встановленні систем відеоспостереження

Системи відеоспостереження стають дедалі більш технологічними. І їхня коректна робота вимагає все вищої кваліфікації від обслуговуючого персоналу. Тож не зайвим буде нагадати про найтиповіші помилки в експлуатації камер спостереження та супутнього обладнання.

Планування проекту

  • Отже, перша (не за значенням, а лише за послідовністю) помилка в тому, щоб неправильно спланувати чи спроектувати систему спостереження, а також «не вгадати» із кількістю чи якістю камер відеонагляду. Річ у тому, що більшість добре спланованих систем відеонагляду можна легко масштабувати, тобто якщо додався новий об’єкт спостереження (наприклад, побудували новий склад), треба просто докупити камери і приєднати їх до системи. Але буває так, що камеру вже розміщено на об’єкті, і виявляється, що вона або «не добиває» на необхідну відстань, або має сліпі зони, або ще якісь хиби. Тоді доведеться або ставити додаткову камеру, щоб перекрити якийсь малий чи короткий сегмент простору, який не бачить уже встановлена ІР-відеокамера спостереження; або міняти встановлену модель на більш потужну. В обидвох випадках це зайві витрати. Зайві тому, що при належному плануванні можна було прорахувати і одразу купити ту камеру, яка би нормально виконувала задачі користувача системи.

Робота з освітленням

Ще одна поширена помилка, пов’язана саме з камерами – не продумане заздалегідь освітлення. Наразі на ринку вже є багато моделей камер із технологією Stаrlight, яка дозволяє отримувати повноцінне кольорове зображення навіть у повній темряві. Однак такі моделі ІР-відеокамер ще доволі дорогі і тому не так поширені.

А отже, щоб камера працювала коректно, для неї має бути вибраний оптимальний режим освітлення – і це не лише біле або інфрачервоне підсвічування вночі, а ще й забезпечення відсутності «засліплення камери» вдень. Останнє вирішується правильним вибором місця монтажу або принаймні дашком для об’єктиву. Нічне підсвічування теж не проблема. Крім ІЧ-підсвічування, яке вже є вмонтованим в корпус камери, можна додатково поставити ІЧ-прожектори, які забезпечать не просто повноцінну картинку вночі, а й дозволять уникнути перешкод зображенню через наприклад падіння снігу, який часто засліплює камеру (ІЧ-підсвічування, розташоване довкола об’єктиву, фокусується на падаючих сніжинках і засліплює об’єктив).

Врахування особливостей ладншафту

Ще одна типова помилка – це ігнорування особливостей території чи споруд на ній. Навіть такі об’єкти, як високі дерева, можуть перешкоджати нормальному «баченню» камерою території спостереження. Будь-які непрозорі стіни створюють сліпі зони і тому подібне. Всі ці проблеми вирішуються підняттям камер спостереження на більшу висоту, встановленням ширококутних чи навпаки – вузькокутних, об’єктивів. А також вибором найдоцільніших точок монтажу самих камер.

Правильний монтаж

До речі, про монтаж – це одною не такою помітною помилкою в роботі системи відеоспостереження може бути потрапляння в робочу зону камери… неба. Саме так, якщо камера спрямована занадто вгору, в об’єктив потраплятиме пряме або відбите сонячне проміння, і це серйозно змінить світлокорекцію кадру. Кажучи простими словами, картинка буде пересвітлена в один період доби, і занадто темна – в інший. Крім того, пролітаючі перед об’єктивом птахи будуть запускати детектор руху, а значить камера буде вмикати запис відео в архів. Таким чином, багато відеофрагментів будуть зайвими, і просто заповнюватимуть архів.

Основні завдання систем спостереження

  • І насамкінець ще одна важлива помилка в тому, що користувач не знає, з якою точно метою він запускає систему відеонагляду. Оскільки якщо йому потрібно лише бачити територію під охороною на моніторах в режимі реального часу, то з цим добре впораються і прості та дешеві аналогові відеокамери. Якщо ж він хоче отримати відеоархів та можливість переглядати записи віддалено в зручний для нього час – тоді потрібне додаткове обладнання, таке як відеореєстратори. І для цих функцій уже краще підійдуть цифрові ІР-відеокамери. Якщо ж користувач хоче ще й збирати інтелектуальну відеоаналітику – вести облік приходу/уходу з роботи співробітників, розвантаженню/завантаженню автомобілів на складі, а також поклав на систему відеоспостереження ще й функцію простого СКУД – то це вже зовсім інший рівень функціональності і камер, і допоміжного обладнання. А якщо, приміром, потрібно ще й розпізнавати автомобільні номери і пропускати чи не пропускати за ними автомобілі на територію під охороною – то тут уже потрібні взагалі спеціальні моделі відеокамер.Все це необхідно зважити, щоб не допустити типових помилок при покупці і встановленні систем відеоспостереження.