Wi-Fi-відеокамери спостереження: особливості та нюанси

Наше, сучасне, суспільство вже настільки звикло до бездротових гаджетів, що якісь там Wi-Fi-камери відеоспостереження не викликають жодного захоплення чи здивування. Але камери спостереження працюють із величезними обсягами відеопотоку (картинкою великої роздільної здатності і такої ж великої «ваги») і передавати відео через Wi-Fi вельми незручно. Це кожному відомо. Саме через цю незручність Wi-Fi-камери відеоспостереження ще не заполонили весь простір довкола. Однак є і ситуації чи локації, коли подібні безпровідні відеокамери значно кращий варіант, ніж традиційні кабельні. Наприклад – на будмайданчику, про який ми писали недавно.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ?

  • Отже, як уже стало зрозумілим, особливістю Wi-Fi-камер є спеціальний модуль, що дозволяє камері безпровідним способом з’єднуватися з роутером чи напряму із відеореєстратором, і виходити в інтернет автономно. Тобто напряму, іншими словами – власник такої відеокамери може закачати в свій смартфон спеціальний додаток, що прописаний в інструкції до кожної моделі камери, і через цей додаток отримувати прямо на свій телефон відео з камери спостереження. Звісно ж, за умови що інтернет сигнал в будівлі, де та камера змонтована, буде потужний та неперервний. Оце власне і є головна перевага Wi-Fi-камер. Тобто до неї не потрібно тягнути ні сигнальний (для передачі від камери відео), ні силовий (для подачі живлення – звісно ж, якщо на камері є акумулятор) кабелі.Таким чином додаткові переваги теж відомі:
    • економія на кабелях, штекерах і іншому обладнанні;
    • мобільність самої камери – тобто її можна переносити з місця на місце стільки, скільки треба. Тобто, якщо в системі камер небагато – їх можна монтувати там, де є найбільш цінний об’єкт;
    • ще одна важлива перевага, що тепер більшість моделей Wi-Fi-камер є високотехнологічними – тобто обладнані всіма тими ж функціями, що і провідні відеокамери дорогого сегменту. Наприклад, вони мають всі основні функції інтелектуальної відеоаналітики (наприклад модель TD-9441S3(D/PE/WF/AR2), а також обладнані датчиками (руху і ін.) та можливістю відсилання тривожних сигналів;

    Окремо варто сказати про віддалене керування. Тобто, користувач відеокамери може переглядати відео з камери в своєму смартфоні в режимі реального часу – потрібен лише доступ до мережі інтернет. До речі, відеоархів може як писатися на карту пам’яті, яка може бути встановлена на корпусі відеокамери, так і передаватися до хмарного сховища. І вже звідти користувач може дивитися відео в зручний для нього час.

    І ще одна бонусна перевага віддаленого керування: якщо Wi-Fi-камера є поворотною (функція PTZ), то розвертати таку камеру в одному чи іншому напрямку користувач теж може віддалено.

ДЕ ВСТАНОВИТИ?

Найдоцільнішими будуть Wi-Fi-камери на таких локаціях:

  • в квартирах – для домашнього відеоспостереження – їх можна просто ставити на елементи меблів (деякі подібні камери мають цікавий дизайн і чудово впишуться в естетику квартири – наприклад така простенька модель, як TD-C12 – тож непотрібно довбати стіни в різних місцях. Тому тут можливий найширший спектр застосування:
    • спостереження за літніми родичами і дітьми;
    • догляд за домашніми улюбленцями (деякі моделі відеокамер навіть мають спеціальне відділення для підгодівлі кошеняти чи цуцика твердим кормом в разі довгого відсутності господаря);
    • контроль покоївок, нянь і іншої прислуги;
    • і зрештою, контроль за цінним майном і профілактика крадіжок.
  • на будмайданчиках – подібні камери можна переносити по мірі того, як будуть зводити стіни багатоповерхівки;
  • школи, дитсадки і інші об’єкти, де відеокамери мають бути «напівприхованими – не кидатися в очі» – щоб не потрапити до рук юним вандалам;
  • ліфти – це специфічні рухливі об’єкти, куди кабелі не протягнеш;
  • заміські будинки та дачі – через можливі перебої з електрикою. Варто зазначити, що Wi-Fi-камери можуть працювати і без зв’язку із відеореєстратором. Якщо на борту відеокамери є акумулятор та SD-карта пам’яті, то це по-суті повністю автономний гаджет.

І на завершення варто сказати про так звані «кубічні Wi-Fi-відеокамери» – це малопотужні мініатюрні гаджети, які часто використовуються для прихованої або напівприхованої зйомки. Вони дешеві та малопотужні, деякі моделі взагалі продаються без корпусу – одне начиння. Також є моделі які не мають функції запису відео – можна лише дивитися в реальному часі. І більшість із подібних відеокамер практично нічого не варті вночі, і в умовах темряви. По суті ці гаджети створені більше для пустої розваги ніж для реального спостереження. Тому навряд чи можуть бути віднесені до систем електронної безпеки.