Типи охоронних систем: ДРОТОВА VS БЕЗДРОТОВА. Який тип охоронної системи обрати краще?

Бездротові охоронні системи на сьогодні є найпопулярнішими, більш розрекламовані і зручні, але не буває нічого ідеального і в будь-якій системі є свої переваги і недоліки.

Переваги бездротової охоронної системи

  • Можливість встановлення у важкодоступні місця, наприклад, гірська місцевість, де взагалі відсутні кабельні комунікації, а вартість їхньої прокладки надмірно висока. Коли кабельні мережі не врахували під час прокладання інженерних мереж і додаткові кабелі фізично не має де прокласти.
  • Коли це невеличкий об’єкт і дуже хочеться зекономинити на монтажних роботах.
  • Бездротова система має бути повною, тобто вона не видає всієї повноти інформації про об’єкт, що охороняється, контролює тільки його частину, а витік інформації, якщо така ситуація виникне, не буде загрожувати безпеці об’єкта.
  • Бездротові системи можуть використовуватися не тільки для безпеки, але і для мультимедійних завдань, наприклад, в системах багатозонального розподілу звуку (так звані аудіомультируми). І в цьому випадку не виникає жодних заперечень проти використання бездротової системи: при збої ми не почуємо музику чи радіо, а це не критично. Однак якщо не дійде сигнал від бездротового пожежного датчика або життєво важливого елемента системи диспетчеризації, наприклад, яка включає опалення в зимовий період, втрати можуть бути дуже суттєвими, аж до людських жертв.

Недоліки бездротовой охоронної системи

Коли бездротові системи є безпечними?

  • Бездротові ситеми не можуть гарантувати, що сигнал буде своєчасно передано одержувачу. У переважній більшості систем бездротові датчики передають лише в один бік і не отримують відповіді про доставку своїх сигналів.
  • Бездротові датчики не знаходяться на зв’язку постійно: у штатному режимі вони передають сигнал раз на хвилину або рідше, тому пропадання сигналу від бездротового датчика не викликає миттєвої реакції контрольної панелі.
  • Потрібно розуміти, що відразу тривогу викликає лише специфічний сигнал тривоги від датчика, а якщо ніяких сигналів від бездротового датчика не приходить, то система про це може не знати кілька хвилин.

Переваги дротових систем

Дротові охоронні системи – це надійність. Провід може бути мідним або оптоволоконним, але сигнал неодмінно гарантовано надійде стороні, що приймає (на контрольну панель, комп’ютер, відеореєстратор). Тільки в цьому випадку можна сказати, що система надійна.

Охоронні, пожежні та подібні до них критично важливі системи повинні використовувати радіоканал тільки як резервний, або в крайньому випадку, якщо немає альтернативи.

Потрібно враховувати, що радіосигнал може не пройти, і тому, можливо, доведеться передбачити радіоканал, що дублює. Навіть у цьому випадку ніхто не застрахований від того, що поблизу бездротової системи не з’явиться нежитлове приміщення, таке як, наприклад, банк, який використовуватиме пристрої для встановлення радіоперешкод. Тому при будівництві, реконструкції будівлі треба прокладати кабельні канали на всі випадки життя, навіть для тих систем, які не планується встановлювати на даний момент, але які можуть знадобитися в майбутньому.

Відеонагляд з Wi-Fi

Відеокамери з Wi-Fi. Такі камери є зі вбудованими мікрофонами, вбудованим детектором руху. Фактично така бездротова камера перетворюється на охоронну систему , але передача інформації тут можлива лише радіоканалом, тому таку систему треба убезпечувати. Насправді, робота бездротових систем відеоспостереження дуже нестабільна.

У бездротових системах відеоспостереження інколи можливе поручення передачі пакетів даних, а оскільки відеопотік повинен бути безперервним. На відновлення підключення може знадобитись певний час. Працювати з такою бездротовою системою відеоспостереження можливо, але є ризик втратити зв’язок з камерою, деякі кадри не будуть записані, а в результаті може бути втрачено важливу інформацію про подію.

Важливі моменти!

Важливо! Максимальна зона покриття.

Зона покриття має бути максимально розповсюджена по об’єкту,  а не за його межами. Консоль, приймач, ретранслятор і інше обладнання системи мають знаходитись безпосередньо на об’єкті, убезпечти себе від можливості злодіїв зчитати ваш сигнал або підмінити його. Чим менше радіус дії, тим надійніше, але все залежить від вирбника системи і протоколів. Щорічно системи вдосконалюються і стають більш безпечними і захисщеними до втручань в систему.

Переваги камер з Wi-Fi

  • Віддалений моніторинг з різних міст або навіть з будь-якої точки світу, ви можете перевірити, чи все гаразд у вас вдома /офісі.
  • У бренда TVT – це моделі TD-C12, TD-9441S3(D/PE/WF/AR2).
  • Кадри зберігаються на картах пам’яті або у хмарі з можливістю подальшого перегляду.
  • Завдяки можливості віддаленого перегляду збереженого відеоматеріалу прямо на своєму телефоні або ноуті, ви завжди все можете перевірити.

Wi-Fi-системи – це реальна економія.

  • Бездротове підключення – це можливість швидко і без складного монтажу змінити точку встановлення камери.
  • Бездротові IP-відеокамери мають менші габарити та простіше в налаштуванні, що робить їх ідеальними для будинків, дач, квартир і об’єктів малого бізнесу.

Що обрати?

При прийнятті остаточного рішення порівняйте кінцеву вартість, а головне ризики. При плануванні необхідно врахувати ризики відмов, уразливість до можливості неконтрольованого демонтажу,  захист від радіоперешкод, заглушення сигналу датчиків, і не варто забувати про те, що дані щодо розблокування мають бути відомі дуже вузькому колу.  В будь-якому випадку кінцева мета системи – врахувати всі можливі прояви зловмисників і виконати кінцеву мету по захисту вашого майна.