Тема відеоспостереження в офісі досить спірна, і викликає питання як технічного, так і соціального та юридичного характерів. Як встановити ефективний відеонагляд, і при цьому не спричинити дискомфорту працівникам? Чи не протиречить відеоспостереження в офісі чинному законодавству? На ці, та інщі питання ми дамо відповіді в нашому матеріалі.
Чи законне відеоспостереження в офісі?
Наразі в Україні відеоспостереження, яке проводиться в рамках трудових функцій працівника, і здійснюється у відкритому вигляді в офісі, а допущені особи перебувають там для здійснення своїх трудових обов’язків, не можна вважати втручанням в особисте життя працівника. Тобто, працівник, за яким ведеться спостереження, має бути про це проінформований і дати свою згоду. Зазвичай це відбувається шляхом внесення положення про відеоспостереження у внутрішні документи компанії, з якими працівник має бути ознайомлений під розпис.
Законодавство про персональні дані також передбачає згоду працівника як одну з можливих підстав обробки персональних даних – тобто їх фіксацію на відео. Це означає, що роботодавець повинен повідомляти працівників, з якою метою ведеться обробка даних, і які саме дані обробляються. Ну і, звичайно, самі дані повинні зберігатися у цілковитій безпеці – щоб виключити доступ до них третіх осіб або їх несанкціоноване спотворення, знищення тощо.
Додатковий тиск, чи захід безпеки?
Існує думка, що відеоспостереження в офісі– це елемент додаткового психологічного тиску на людину. Але давайте пригадаємо, що наразі відеокамерами обладнано метро, крамниці, ТРЦ, фінансові установи, навчальні заклади, вокзали, аеропорти тощо. І більшість людей до них давно звикли.
Власники офісу від встановлених відеокамер теж лише «в плюсах»: «перекурів» і «світських бесід» співробітників в офісі стане менше, не варто ходити фізично по кімнатах, щоб проконтролювати хто зі співробітників запізнився чи відсутній. До того ж встановлені в офісі високотехнологічні ІР камери є ознакою «просунутості», та навіть, певною мірою, успішності компанії.
Як налаштувати відеоспостереження в офісі?
В залежності від покладених на відеоспостереження завдань, офіс можна обладнати аналоговими чи цифровими ІР камерами. Останні мають функцію запису звуку та відеоряду в якості 4G, обладнані датчиками руху, зумом, здатністю повертатися і змінювати сектор огляду, та іншими подібними речами.
Стандартний комплект відеоспостереження для офісу складають 2-4 ІР-камери TVT та відеореєстратор, який одночасно є приладом, на якому зберігається відзнятий матеріал, та передається власнику системи на комп’ютер чи планшет.
Основою комплекту відеоспостереження для офісу може стати недорога 2 МР-на ІР-камера TD-9524S1H (D/PE/AR2) від компанії TVT Digital. Вона обладнана детектором руху, її можна об’єднати з будь-якою іншою платформою відеоспостереження чи зняття запису, вона автоматично коригує дефекти відео, підлаштовується під зміну зовнішніх умов (таких як день\ніч, наприклад). З основних переваг варто також відмітити наступні: сучасний формат стиснення відео Н.264, зручний монтаж з регулювання за трьома площинами.
В комплекті до камери може йти так само бюджетний 4-канальний відеореєстратор TD-2704TS–HP від тієї ж компанії TVT Digital. Він гарантує збереження та відтворення відео у форматах АHD, HD-TVI та HD-CVI. Максимальна якість запису – 5 Мр. З інших його переваг відзначимо: 4 відеовходи BNC, 1 відеовихід HDMI/VGA/CVBS, 4 аудіовходи та 1 аудіовихід, 4 тривожні входи та 1 тривожний вихід, інтерфейс RS485, мережа RJ45 10М/100М, перегляд архіву локально/віддалено 4/4 каналів, підтримка роботи з iOS та Android, 2 порти USB2.0, підтримка одного HDD (SATA) до 8Тб, інтерфейс e-SATA.
На нашому сайті: https://tvtdigital.com.ua каталог ІР-камер TVT та відеорегістраторів влаштований так що з допомогою фільтрів ви навіть самостійно зможете підібрати комплект відеоспостереження для офісу.
Вся продукція сертифікована за міжнародними стандартами. Ми працюємо безпосередньо із виробником – компанією Shenzhen TVT Digital Technology Co.