Відеоспостереження в офісі

Тема відеоспостереження в офісі досить спірна, і викликає питання як технічного, так і соціального та юридичного характерів. Як встановити ефективний відеонагляд, і при цьому не спричинити дискомфорту працівникам? Чи не протиречить відеоспостереження в офісі чинному законодавству? На ці, та інщі питання ми дамо відповіді в нашому матеріалі.

Чи законне відеоспостереження в офісі?

Наразі в Україні відеоспостереження, яке проводиться в рамках трудових функцій працівника, і здійснюється у відкритому вигляді в офісі, а допущені особи перебувають там для здійснення своїх трудових обов’язків, не можна вважати втручанням в особисте життя працівника. Тобто, працівник, за яким ведеться спостереження, має бути про це проінформований і дати свою згоду. Зазвичай це відбувається шляхом внесення положення про відеоспостереження у внутрішні документи компанії, з якими працівник має бути ознайомлений під розпис.

Законодавство про персональні дані також передбачає згоду працівника як одну з можливих підстав обробки персональних даних – тобто їх фіксацію на відео. Це означає, що роботодавець повинен повідомляти працівників, з якою метою ведеться обробка даних, і які саме дані обробляються. Ну і, звичайно, самі дані повинні зберігатися у цілковитій безпеці – щоб виключити доступ до них третіх осіб або їх несанкціоноване спотворення, знищення тощо.

Додатковий тиск, чи захід безпеки?

Існує думка, що відеоспостереження в офісі– це елемент додаткового психологічного тиску на людину. Але давайте пригадаємо, що наразі відеокамерами обладнано метро, крамниці, ТРЦ, фінансові установи, навчальні заклади, вокзали, аеропорти тощо. І більшість людей до них давно звикли.

Відеоспостереження в офісі камери слугує відмінним заходом для запобігання крадіжок та допомогою мирно вирішити спірну чи конфліктну ситуацію. Часто лише одна присутність ІР камер утримує людей від крадіжок, провокування нештатних ситуацій та конфліктів. Також відеонагляд в офісі здатен виконувати такі функції:

  • виконання пропускного режиму;
  • контроль виконання посадових обов’язків;
  • збереження товарно-матеріальних цінностей;
  • безпека персоналу;
  • ефективність використання робочого часу.

Ну і звісно ж вчасно поставлені в офісі камери відеоспостереження дозволять уникнути в неробочий час злому і проникнення грабіжників, допоможуть запобігти промисловому шпигунству, та й відвідувачі офісу не стануть хамити співробітнику, якщо за ним висить камера відеоспостереження.

Власники офісу від встановлених відеокамер теж лише «в плюсах»: «перекурів» і «світських бесід» співробітників в офісі стане менше, не варто ходити фізично по кімнатах, щоб проконтролювати хто зі співробітників запізнився чи відсутній. До того ж встановлені в офісі високотехнологічні ІР камери є ознакою «просунутості», та навіть, певною мірою, успішності компанії.

Як налаштувати відеоспостереження в офісі?

В залежності від покладених на відеоспостереження завдань, офіс можна обладнати аналоговими чи цифровими ІР камерами. Останні мають функцію запису звуку та відеоряду в якості 4G, обладнані датчиками руху, зумом, здатністю повертатися і змінювати сектор огляду, та іншими подібними речами.

Стандартний комплект відеоспостереження для офісу складають 2-4 ІР-камери TVT та відеореєстратор, який одночасно є приладом, на якому зберігається відзнятий матеріал, та передається власнику системи на комп’ютер чи планшет.

Основою комплекту відеоспостереження для офісу може стати недорога 2 МР-на ІР-камера TD-9524S1H (D/PE/AR2) від компанії TVT Digital. Вона обладнана детектором руху, її можна об’єднати з будь-якою іншою платформою відеоспостереження чи зняття запису, вона автоматично коригує дефекти відео, підлаштовується під зміну зовнішніх умов (таких як день\ніч, наприклад). З основних переваг варто також відмітити наступні: сучасний формат стиснення відео Н.264, зручний монтаж з регулювання за трьома площинами.

В комплекті до камери може йти так само бюджетний 4-канальний відеореєстратор TD-2704TSHP від тієї ж компанії TVT Digital. Він гарантує збереження та відтворення відео у форматах АHD, HD-TVI та HD-CVI. Максимальна якість запису – 5 Мр. З інших його переваг відзначимо: 4 відеовходи BNC, 1 відеовихід HDMI/VGA/CVBS, 4 аудіовходи та 1 аудіовихід, 4 тривожні входи та 1 тривожний вихід, інтерфейс RS485, мережа RJ45 10М/100М, перегляд архіву локально/віддалено 4/4 каналів, підтримка роботи з iOS та Android, 2 порти USB2.0, підтримка одного HDD (SATA) до 8Тб, інтерфейс e-SATA.

На нашому сайті: https://tvtdigital.com.ua каталог ІР-камер TVT та відеорегістраторів влаштований так що з допомогою фільтрів ви навіть самостійно зможете підібрати комплект відеоспостереження для офісу.

Вся продукція сертифікована за міжнародними стандартами. Ми працюємо безпосередньо із виробником – компанією Shenzhen TVT Digital Technology Co.